Skip to content Skip to footer
OFERTA

Rekuperacja

Rekuperacja – Nowy Sącz

Profesjonalnie przygotowany system wentylacji mechanicznej z funkcją odzysku ciepła (również wilgoci użytkowej). Skorzystaj z wiedzy ekspertów SOL-CAM, którzy zaprojektują system rekuperacji najlepiej dostosowany do potrzeb twojego domu lub firmy.

Sprawne systemy rekuperacji są szczególnie istotne w nowych budynkach, z grubą warstwą izolacji oraz szczelną stolarką drzwiową i okienną. W takich przypadkach rekuperacja, poprzez wymianę powietrza, pozwala zachować zdrowy mikroklimat i zapobiega rozwojowi niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów.

Ważną zaletą rekuperacji jest również możliwość regulowania wilgotności powietrza, a także odzysku części tzw. wilgoci użytkowej przy zastosowaniu wymienników entalpicznych. Istotne jest także usuwanie nieprzyjemnych zapachów, będących efektem użytkowania poszczególnych pomieszczeń.

Dzięki rekuperacji zadbasz o wymianę powietrza w sposób, który dodatkowo pozwala znacznie zmniejszyć koszty zużycia energii potrzebnej do ogrzania budynku.

W przypadku tzw. wymienników entalpicznych (entalpijnych) krzyżowo-przeciwprądowych poziom odzysku sięga nawet 89 proc.
W ofercie SOL-CAM znajdziesz markowe urządzenia wchodzące w skład instalacji rekuperacyjnych.

Rozważasz montaż systemu rekuperacji w domu lub firmie? Skontaktuj się z ekspertami SOL-CAM:

Skontaktuj się z nami

Aby otrzymać ofertę możesz:

1. Wysłać formularz kontaktowy

2. Wysłać email na adres oferty@solcam.pl

3. Zadzwonić pod numer 577 260 530,
796 386 687 lub 664 848 966

Zapytaj o ofertę  Rekuperacja. Jak wygląda proces odzyskiwania ciepła?

  Rekuperacja jest nowoczesnym, najbardziej zaawansowanym sposobem wentylacji budynków. Jej podstawą jest system kanałów wentylacyjnych, które wyprowadzają z pomieszczeń zanieczyszczone i ogrzane powietrze, kierując je prosto do wymiennika ciepła.
  W takim wymienniku powietrze wewnętrzne mija się z tym, które płynie z zewnątrz. Ogrzewa je, ale bez ryzyka, że oba rodzaje powietrza się zmieszają. Dzięki temu do pomieszczeń trafia świeże i do tego ogrzane powietrze.
  Efekt? Jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń znacząco się poprawie i jednocześnie straty energetyczne są minimalizowane. Nie ma bowiem potrzeby ogrzewania powietrza wtłoczonego do budynku.

  Najważniejsze elementy systemu rekuperacji to:

  • sieć kanałów wentylacyjnych – ich zadaniem jest rozprowadzanie powietrza do pomieszczeń,
  • centrala wentylacyjna – to w niej ma miejsce uzdatnianie powietrza,
  • wymiennik ciepła – odpowiedzialny za sprawne ogrzanie wtłaczanego do budynku, świeżego powietrza,
  • anemostaty wywiewne i nawiewne – precyzyjnie regulują przepływy powietrza z poszczególnych punktów,
  • tłumiki i rozdzielacze – elementy systemu dystrybucji, odpowiedzialne za wytłumienie oraz rozdział nawiewanego i wywiewanego powietrza,
  • czerpnia i wyrzutnia – elementy systemu dystrybucji powietrza odpowiedzialne za pobieranie i usuwanie powietrza z i do budynku (w tym czerpnie pionowe, poziome oraz dachowe),
  • systemy sterowania instalacją – elementy systemu takie jak dodatkowe czujniki np. wilgotności, CO2, temperatury, panele sterujące, moduły rozszerzeń, moduły komunikacji internetowej / WiFi, moduły komunikacji KNX/ BUS (integracja z innymi systemami w tym BMS),
  • Moduły ogrzewania i schładzania nawiewanego powietrza,
  • Wymienniki gruntowe, zwiększające efektywność energetyczną.
  System rekuperacji uzupełniają m.in, dodatkowe, dedykowane filtry i automatyka.
  Dzięki dodatkowym ww. modułom można również częściowo schłodzić pomieszczenia, co w pewnym stopniu zastępuje system klimatyzacji.
   

  Markowe systemy rekuperacyjne.
  Oferta SOL-CAM

  Wśród propozycji SOL-CAM znajdziesz systemy rekuperacyjne od renomowanych producentów, ze średniej i wysokiej półki. Pozwala to zachować dużą elastyczność cenową.

  Wśród rozwiązań klasy premium są urządzenia szwajcarskiej firmy Zehnder (5-lat gwarancji), które można serwisować zarówno w SOL-CAM, jak i u producenta. Korzystając z rozwiązań Zehnder, klient – za pośrednictwem modułu internetowego i aplikacji – zyskuje pełny dostęp zdalny do systemu rekuperacji. Aplikacja umożliwia również np. szybki zakup materiałów eksploatacyjnych.

  Projektanci Sehnder zadbali o nowoczesny design zarówno samych central, jak i elementów widocznych systemów rekuperacji. Urządzenia są ciche (dzięki izolacji wewnętrznej central), proste w obsłudze, a w standardowym wyposażeniu posiadają wiele czujników (w tym wilgoci) oraz intuicyjne menu w języku polskim.
  Dla jeszcze większej wygody i bezpieczeństwa użytkowania urządzenia mają kilka programów pracy, tryb bypass (kanał obejściowy wymiennika), tryb nieobecności oraz profile dopasowane do pory roku (ciepły, zimny, normalny). Dzięki dodatkowym modułom pozwalają również częściowo schłodzić pomieszczenia.

  Rekuperacja w wersji ekonomicznej.
  Propozycje SOL-CAM

  Wśród nieco tańszych, ale sprawdzonych systemów rekuperacyjnych wysokiej jakości SOL-CAM oferuje urządzenia polskiej marki Defro. Szeroka gama produktów oraz stosowanie bardzo intuicyjnego system sterowania to tylko niektóre z wyróżników tego dostawcy.

  Niewątpliwą zaletą urządzeń Defro jest umiarkowana cena w stosunku do oferowanych: wysokiej jakości i funkcjonalności. Warto podkreślić dostępność central o dużych przepływach, co umożliwia zastosowanie nawet tylko jednej w budynkach o powierzchni przekraczającej 300 – 400 mkw.

  Centrala wentylacyjna w systemach Defro jest wyposażona w regulator pracy jednostki. Rozwiązania te mają także możliwość dodatkowego wyposażenia w czujnik CO₂ i czujnik wilgotności HR.

  Zainteresowała Cię nasza oferta? Napisz do nas!

  Rekuperacja od projektu do realizacji. Kompleksowa oferta
  SOL-CAM

  Sal-Cam to nie tylko dystrybutor z szeroką ofertą urządzeń do rekuperacji.

  Eksperci SOL-CAM opracowują szkice projektowe oraz projekty inżynierskie całych instalacji rekuperacyjnych. Są one zawsze dostosowane nie tylko do wielkości pomieszczeń, ale nawet do istniejącej już aranżacji.

  Wszystko jest zaplanowane w taki sposób, by uzyskać optymalną wymianę powietrza w każdym pomieszczeniu.

  Dzięki kompleksowej ofercie SOL-CAM w jednej firmie zaprojektujesz, kupisz, a także zamówisz usługę instalacji systemu rekuperacji.
  Montaż i uruchomienie centrali oraz całego systemu są połączone z profesjonalną regulacją anemostatów (za pomocą anemometru), co ma na celu zapewnienie jak najlepszego funkcjonowania całej instalacji.

  Sprawdź ofertę SOL-CAM i wybierz nowoczesną rekuperację do Twojego domu lub firmy.

  Oferta

  Sprawdź inne produkty
  z oferty SOL-CAM

  Sprawdź nasze propozycje dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb wraz z możliwościami finansowania inwestycji.