Skip to content Skip to footer
OFERTA

Magazyny energii

Magazyny energii dla domu i przemysłu

Magazyny energii to systemy, które umożliwiają przechowywanie wyprodukowanej w panelach fotowoltaicznych energii i wydajne wykorzystanie jej w późniejszym czasie. Są wygodną i bezpieczną odpowiedzią na niedogodności związane z odnawialnymi źródłami energii, których wydajność w dużym stopniu jest zależna od warunków pogodowych. Poznaj ofertę SOL-CAM i wybierz magazyny najlepiej dostosowane do twoich potrzeb.

Energia wyprodukowana w instalacji fotowoltaicznej w pierwszej kolejności jest wykorzystywana na bieżące zużycie w domu czy firmie. Jeżeli natomiast produkcja jest wyższa od zużycia, nadwyżka trafia do magazynu energii. Proces trwa tak długo, aż magazyn zostanie w pełni naładowany. Dopiero później nadwyżka produkcji z fotowoltaiki jest wysyłana do sieci energetycznej.

Jeśli instalacja fotowoltaiczna przestaje produkować energię, budynek może zacząć wykorzystywać zapasy z magazynu. Dzieje się tak aż do momentu, gdy ich poziom spadnie do ustalonej wartości.

Rozważasz montaż magazyny energii w swoim domu lub firmie? Skorzystaj z wiedzy oraz doświadczenia ekspertów SOL-CAM i wybierz magazyn energii, który spełni twoje oczekiwania.

Dzięki magazynowi energii nie tylko lepiej wykorzystasz potencjał ogniw fotowoltaicznych i zadbasz o środowisko, ale także oszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną.

Skontaktuj się z nami

Aby otrzymać ofertę możesz:

1. Wysłać formularz kontaktowy

2. Wysłać email na adres oferty@solcam.pl

3. Zadzwonić pod numer 577 260 530,
796 386 687 lub 664 848 966

Zapytaj o ofertę  Zastosowanie magazynów energii. Oto podstawowe korzyści

  • Samozaopatrzenie – instalacja magazynu energii pozwoli ci na przechowywanie wyprodukowanej nadwyżki, co zwiększa samowystarczalność gospodarstwa domowego lub firmy. Niezależność energetyczna to kluczowy atut, który pozwala korzystać z pełnej mocy energetycznej o każdej porze. Dzięki domowym lub przemysłowym magazynom energii, wyprodukowane w instalacji fotowoltaicznej nadwyżki można wykorzystywać np. nocą lub w pochmurne dni.

  • Zabezpieczenie przed awariami sieci – w przypadku potencjalnych problemów z siecią energetyczną, magazyny energii działają jak zabezpieczenie i awaryjne źródło energii. Pozwalają na jego nieprzerwane dostarczanie, nawet gdy zewnętrzna sieć jest niedostępna.

  • Oszczędności – wykorzystując przechowywaną energię z paneli fotowoltaicznych, można zmniejszyć zużycie prądu z sieci i tym samym zależność od dostawcy energii elektrycznej. To wprost przekłada się na niższe rachunki za prąd.

  • Ekologia – magazyny energii pozwalają na efektywne wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, co jest bardzo korzystne dla środowiska naturalnego.

  • Zwiększenie wartości nieruchomości – posiadanie magazynu energii może wpłynąć na wartość twojej nieruchomości. Coraz więcej osób docenia niezależność energetyczną i ekologiczne rozwiązania.

   Warto zwrócić uwagę na to, że magazyny energii mogą być wielokrotnie ładowane i rozładowywane. Każde urządzenie ma jednak określoną żywotność, która zależy m.in. od budowy elektrod i składu elektrolitu służącego do przechowywania energii. Nie bez znaczenia są również sposób i warunki ich użytkowania.

  Magazyny energii dla domu i przemysłu. Sprawdź ofertę SOL-CAM

  Nowoczesne rozwiązania w obszarze energii odnawialnej sprawdzają się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w zastosowaniach komercyjnych. Dodatkowo systemy projektowane dla biznesu są bardzo różnorodne, dzięki czemu zarówno małe, jak i wielkie firmy mogą przejść na czystą energię odnawialną.

  Najpopularniejsze zastosowania rozwiązań solarnych w biznesie pojawiają się w takich inwestycjach, jak np. hale produkcyjno-magazynowe, budynki komercyjne, stacje benzynowe czy w segmencie agrofotowoltaiki.

  W ofercie SOL-CAM znajdziesz nowoczesne ekosystemy energetyczne zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Obejmują one szeroką gamę rozwiązań, tworzących kompleksowe systemy fotowoltaiki. Ich istotnym elementem są właśnie magazyny energii.

  Oto linie produktowe magazynów energii, dostępnych w SOL-CAM:

  • Solaredge – to urządzenia kompatybilne z falownikami Solaredge, w tym:
   Solaredge Home 48V – zoptymalizowane rozwiązanie do magazynowania energii dla falowników trójfazowych Solaredge Hub i Wave dla gospodarstw domowych.

  •  Huawei – to narzędzia kompatybilne z rozwiązaniami Huawei, ( falowniki, optymalizatory mocy, liczniki inteligentne)
   zintegrowane w aplikacji dostępu zdalnego  FusionSolar a także –z Huawei Back Up Box-B1 – modułem zasilania awaryjnego.

  • BYD – kompatybilne z większością falowników, w tym takich producentów jak Solaredge, SMA, Fronius.

  Zainteresowała Cię nasza oferta? Napisz do nas!

  Magazyny energii od
  SOL-CAM. Poznaj dodatkowe korzyści

  Aby instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii były jeszcze wydajniejsze, SOL-CAM oferuje tzw. inteligentne liczniki energii, pozwalające lepiej kontrolować i tym samym zarządzać całym systemem produkcji i dystrybucji energii.

  Instalacja tego rodzaju rozwiązań będzie bardzo istotna po zmianie sposobu rozliczania energii oddawanej do sieci, czyli po wejściu w życie tzw. stawek dynamicznych. Ta zmiana w prawie jest planowana jeszcze w 2024 r. 

  W nowym systemie rozliczeń ceny na Towarowej Giełdzie Energii będą zmieniały się co 15 minut. Dzięki temu będzie można dostosować swoje zapotrzebowanie do aktualnego poziomu cen, planując np. włączenie piekarnika czy pralki na godziny, w których stawki będą korzystniejsze. Natomiast inteligentne liczniki energii pomogą ocenić, kiedy i jaką ilość energii oddać do sieci, czyli co opłaci się najbardziej, z uwzględnieniem właśnie dynamicznych stawek.

  Kolejnym bardzo przydatnym rozwiązaniem w ofercie SOL-CAM jest tzw. Backup Interface, czyli urządzenie pozwalające na zasilanie awaryjne gospodarstwa domowego bezpośrednio z magazynu energii. Rozwiązanie to automatycznie zapewnia zasilanie w instalacji domowej w razie przerwy w dostawie energii z sieci (cały dom lub wybrane obciążenia).

  Magazyny energii mogą pełnić rolę zasilania awaryjnego w przypadku przerw w dostawie energii z sieci. Dzięki funkcji Backup Interface użytkownicy mogą mieć pewność, że ich gospodarstwa domowe będą nadal zasilane w przypadku awarii, co przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo i komfort.

  Jeżeli szukasz sprawdzonego rozwiązania do magazynowania energii, skorzystaj z oferty SOL-CAM. Pomożemy Ci zaoszczędzić pieniądze i zadbać o środowisko

  Oferta

  Sprawdź inne produkty
  z oferty SOL-CAM

  Sprawdź nasze propozycje dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb wraz z możliwościami finansowania inwestycji.