Skip to content Skip to footer
OFERTA

Agrofotowoltaika

Agrofotowoltaika – Nowy Sącz

Prowadzisz gospodarstwo rolne? Zobacz, jak w prosty i ekologiczny sposób możesz zadbać o to, by zasilać je energią słoneczną. Inwestycja w fotowoltaikę np. na ogrodzeniach pól i pastwisk zapewni ci szereg korzyści finansowych. To również bardzo dobre rozwiązanie dla innych branż.

Agrofotowoltaika to nowoczesna technologia, która prężnie rozwija się w sektorze rolniczym w krajach Europy Zachodniej. Jej zalety zaczynają dostrzegać również gospodarstwa rolne w Polsce. SOL-CAM wychodzi im naprzeciw.

Sprawdź, co zrobić, by zyskać oszczędności dla swojego gospodarstwa i tym samym – wyprzedzić konkurencję.

Skontaktuj się z nami

Aby otrzymać ofertę możesz:

1. Wysłać formularz kontaktowy

2. Wysłać email na adres oferty@solcam.pl

3. Zadzwonić pod numer 577 260 530,
796 386 687 lub 664 848 966

Zapytaj o ofertę  Agrofotowoltaika. Co to jest?

  Pod pojęciem agrofotowoltaika kryją się wszystkie rozwiązania, które pozwalają pozyskiwać energię słoneczną i konwertować ją w energię elektryczną dzięki panelom fotowoltaicznym, umieszczonym na terenach rolniczych – to chociażby pola uprawne czy pastwiska, ale też szklarnie czy budynki.

  Wykorzystując agrofotowoltaikę gospodarstwa rolne mogą wypracować oszczędności finansowe. W ten sposób optymalizują również swój wpływ na środowisko i stają się bardziej ekologiczne

  Fotowoltaika dla rolników. Oferta SOL-CAM

  SOL-CAM nawiązał współpracę z potentatem w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań fotowoltaicznych dla rolnictwa, niemiecką firmą Next2Sun.

  Ten producent oferuje nowoczesne narzędzia fotowoltaiczne, a wśród nich tzw. ogrodzenia solarne (solar fence). Są one dostępne w SOL-CAM.

  Główne założenie, które przyświecało pomysłodawcom tego rozwiązania, sprowadza się do tego, by zagospodarować powierzchnię na płotach i ogrodzeniach, instalując na nich panele fotowoltaiczne.

  Wykorzystując pozyskaną w ten sposób energię słoneczną, gospodarstwa rolne mogą osiągnąć energetyczną niezależność, jednocześnie zabezpieczając teren ogrodzeniem. To rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie dostępnej przestrzeni, minimalizując jednocześnie wpływ na środowisko.

  Jeżeli rozważasz instalację paneli fotowoltaicznych na ogrodzeniu gospodarstwa rolnego lub wokół budynków przemysłowych, skontaktuj się z ekspertami SOL-CAM. Dokładnie zaplanujemy projekt i zajmiemy się jego realizacją. 

  Ogrodzenia fotowoltaiczne Next2Sun.
  Najważniejsze korzyści

  Ogrodzenia fotowoltaiczne firmy Next2Sun łączą funkcje ochronne ogrodzenia z produkcją energii słonecznej. Oto korzyści, które przyniesie ci montaż ogrodzenia wyposażonego w panele fotowoltaiczne.

  • Dodatkowa energia dla gospodarstwa bądź firmy. Ogrodzenia są wyposażone w panele fotowoltaiczne, umieszczone na ich powierzchni. Skutecznie konwertują one energię słoneczną w energię elektryczną.

  • Oszczędność miejsca. Integracja paneli fotowoltaicznych z ogrodzeniem sprawia, że zbędna staje się ich rozbudowa na wolnej przestrzeni. Panele w ogrodzeniu pozwalają rozsądnie gospodarować powierzchnią terenu. Poprawiają również estetykę otoczenia.

  • Ochrona. Ogrodzenia fotowoltaiczne pełnią standardową funkcję ochronną. Zapewniają bezpieczeństwo i prywatność, jednocześnie generując energię elektryczną.

  • Zrównoważona energia. Wykorzystując energię słoneczną do zasilania ogrodzenia, ogranicza się zużycie energii elektrycznej pochodzącej z tradycyjnych, źródeł. Przyczyniasz się w ten sposób do ograniczenia emisji CO2.

  • Lepsze uzyski w mniej słonecznych miesiącach. Dzięki pionowemu, dwustronnemu montażowi paneli PV można uzyskać dodatkową zaletę, jaką jest generowanie energii w okresie późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny na znacznie wyższym poziomie niż w przypadku tradycyjnych instalacji dachowych i gruntowych.

  • Zawsze czyste moduły. Brak zabrudzeń i zalegającego śniegu to dodatkowe oszczędności w postaci wygenerowanej energii i braku konieczności poświęcania czasu i dodatkowych środków na prace związane z myciem czy odśnieżaniem instalacji.

  • Długoterminowa inwestycja. Inwestycja w ogrodzenia fotowoltaiczne sprawi, że wydatki na energię elektryczną wyraźnie spadną. Dodatkowo można liczyć na udział w rządowych bądź lokalnych programach zachęt do produkcji energii odnawialnej.

  Zainteresowała Cię nasza oferta? Napisz do nas!

  Ogrodzenia fotowoltaiczne. Nie tylko dla rolników

  Rozwiązania charakterystyczne dla agrofotowoltaiki mogą być z powodzeniem stosowane również przez inwestorów z innych branż, a także osoby prywatne.

  Oto przykłady:

  • Przedsiębiorstwa produkcyjne. Montaż paneli fotowoltaicznych np. na ogrodzeniu wokół zakładu przemysłowego to doskonały sposób na zwiększenie ilości energii elektrycznej, pozyskiwanej przez firmę z alternatywnych źródeł. Takie działanie wpisuje się również w obszar działalności opartej o zrównoważony rozwój.

  • Instytucje publiczne. Szkoły, szpitale, urzędy i inne instytucje publiczne mogą inwestować w ogrodzenia fotowoltaiczne wokół zarządzanych przez siebie obiektów. To sposób na obniżenie rachunków za prąd i promowanie zielonej energii.

  • Właściciele nieruchomości. Centra handlowe, supermarkety, hale, apartamentowce, prywatne domy – to wszystko obiekty, wokół których można rozważyć montaż instalacji fotowoltaicznej. W każdym przypadku wpłynie ona na zoptymalizowanie kosztów funkcjonowania obiektów.
  Zaufaj profesjonalistom

  Realizacje
  agrofotowoltaiki

  W SOL-CAM odpowiadamy za cały proces inwestycji polegającej na instalacji paneli fotowoltaicznych w konstrukcjach pionowych, w tym ogrodzeniach. Skontaktuj się z nami.

  Przykładem może być realizowana przez SOL-CAM instalacja fotowoltaiczna wokół dużego zakładu w Krynicy-Zdroju. Wykonaliśmy projekt, w którym panele fotowoltaiczne zapewniają wydajność na poziomie 150 kWp, z czego około jedna trzecia tej mocy pochodzi właśnie z instalacji na ogrodzeniach.

  W projekcie zastosowano urządzenia i elementy instalacji od renomowanych producentów, m.in. Next2Sun, Huasun, Solaredge, Hyundai i Fronius. 

  Zachęcamy również do rozmowy na temat finansowania inwestycji fotowoltaicznych. Odpowiemy Ci o możliwościach w tym zakresie.

  Zapytaj o ofertę   Oferta

   Sprawdź inne produkty
   z oferty SOL-CAM

   Sprawdź nasze propozycje dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb wraz z możliwościami finansowania inwestycji.