Skip to content Skip to footer
OFERTA

Carporty fotowoltaiczne

Carporty – Nowy Sącz

Jeżeli szukasz możliwie najbardziej ekologicznego rozwiązania, by zasilać samochód elektryczny lub hybrydowy, warto rozważyć montaż wiaty fotowoltaicznej. Taka inwestycja przyniesie ci wyraźne oszczędności.

Fragment przydomowej działki to doskonałe miejsce, by postawić na nim tzw. carport. To wyposażona w panele fotowoltaiczne wiata, pod którą można stawiać auto, by je ładować.

Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród klientów indywidualnych, ale nie tylko. Wiaty fotowoltaiczne to również ciekawa propozycja dla firm posiadających w swojej flocie samochody elektryczne (hybrydowe). Nic nie stoi na przeszkodzie, by carport postawić również na ogólnodostępnym parkingu, którym zarządzasz. To z pewnością zwiększy jego atrakcyjność wśród potencjalnych klientów.

W SOL-CAM dysponujemy bogatą ofertą wiat fotowoltaicznych, zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

Jesteś zainteresowany montażem wiaty fotowoltaicznej? Skontaktuj się z ekspertami SOL-CAM i porozmawiajmy o tym, co możemy Ci zaproponować. 

Skontaktuj się z nami

Aby otrzymać ofertę możesz:

1. Wysłać formularz kontaktowy

2. Wysłać email na adres oferty@solcam.pl

3. Zadzwonić pod numer 577 260 530,
796 386 687 lub 664 848 966

Zapytaj o ofertę  Carporty fotowoltaiczne. Oferta SOL-CAM

  W ofercie SOL-CAM znajdziesz carporty 1-,2-,3- i 4-stanowiskowe. W zakresie ich produkcji i dostaw rozwinęliśmy współpracę z firmę Stefar. To doświadczony partner, który opracował unikalne na rynku instalacje w dobrej cenie.

  Oferowane przez SOL-CAM wiaty fotowoltaiczne wyróżniają się tym, że są wyposażone w szczelne dachy. Montaż paneli słonecznych jest możliwy bez konieczności dodatkowego uszczelniania – woda z opadów jest odprowadzana bezpośrednio do rynien. Panele stają więc jednocześnie pokryciem dachowym.

  Sama konstrukcja wiaty fotowoltaicznej jest zaś wykonana aluminium, stali malowanej lub stali ocynkowanej. Jest odporna na korozję, dzięki czemu możesz mieć pewność, że stanowisko będzie mogło być bezpiecznie użytkowane przez długi okres.

  Wiaty fotowoltaiczne idealnie współpracują ze stacjami ładowania pojazdów o mocy 11 kW lub 22 kW, znajdując zastosowanie zarówno w użytkowaniu domowym, jak i przemysłowym.

  Co istotne, w instalacjach stosujemy falowniki takich producentów jak SolarEdge, Huawei, SMA, które zapewniają doskonałą optymalizację i możliwość zarzadzania energią.

  Jakie zalety mają carporty fotowoltaiczne?

  Oto niektóre korzyści, które przyniesie ci montaż wiaty fotowoltaicznej od SOL-CAM:

  • Oszczędności – to podstawowa zaleta inwestycji w carport. Wiata fotowoltaiczna pozwoli ci ładować samochód bez żadnych kosztów. Energia słoneczna będzie bowiem sprawnie konwertowana w elektryczną, by zasilać pojazd. Dodatkowo, nadmiar zgromadzonej na potrzeby samochodu energii elektrycznej możesz spożytkować na potrzeby gospodarstwa domowego.

  • Łatwy montaż – porozmawiajmy o twoich oczekiwaniach i wątpliwościach w zakresie instalacji wiaty fotowoltaicznej. Nasze doświadczenia pokazują jednak, że proponowane przez SOL-CAM carporty zapewniają łatwość montażu. Budowa przydomowej wiaty fotowoltaicznej może zostać zrealizowana nawet w ciągu jednego dnia.

  • Wytrzymałość – wysoka jakość oferowanego przez SOL-CAM produktu gwarantuje m.in. wysoką odporność na korozję i szczelność pokrycia dachowego.

  Carporty fotowoltaiczne. Czy wymagane jest pozwolenie na budowę?

  Zanim zdecydujesz się na inwestycję w carport fotowoltaiczny, warto dokładnie zorientować się, jakich formalności urzędowych należy dopełnić, by postawić wiatę.

  Jedna z podstawowych różnic w zakresie stawiania carportów sprowadza się do tego, czy instalacja będzie wykorzystywana do celów prywatnych czy biznesowych.

  •  Jeżeli chcesz postawić wiatę fotowoltaiczną na prywatnej działce budowlanej (np. obok domu), nie musisz uzyskiwać żadnych pozwoleń, ani też zgłaszać takiej inwestycji. Warunkiem jest tylko to, by nie przekroczyć powierzchni 50 mkw.
  • Sytuacja jest inna, gdy carport ma stanąć na działce, która nie jest przeznaczona pod prywatne cele mieszkalne. W tym przypadku, w zależności od szczegółowych rozwiązań (np. powierzchni carportu), będzie wymagane albo samo zgłoszenie inwestycji do starostwa, albo pozwolenie na budowę.

  Jeżeli masz pytania dotyczące tego, czy i jaki carport możesz postawić, skontaktuj się z ekspertami SOL-CAM. Pomożemy Ci rozwiązać wątpliwości.

  Zainteresowała Cię nasza oferta? Napisz do nas!

  Oferta

  Sprawdź inne produkty
  z oferty SOL-CAM

  Sprawdź nasze propozycje dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb wraz z możliwościami finansowania inwestycji.